Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäljning av kompostjord från Häringeorp i Växjö
Referensnummer: 2020-00087
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Södra Smålands avfall och miljö AB (SSAM) avser att sälja kompostjord från anläggningen Häringetorp i Växjö kommun. Försäljningen kommer att ske till högstbjudande. För tillfället har SSAM 1 500 ton kompostjord i lager som kan säljas. Vid intresse återkom med ett bud, och har ni några frågor innan så får ni gärna höra av er till oss.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212400 Jord, 14212410 Matjord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen