288539-2016 - ResultatSverige-Växjö: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Library service platform.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Småland and the islands.
Nuts-kodSE21 Småland med öarna
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Library service platform.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48000000 Programvara och informationssystem, 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek, 72222300 IT-tjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.