288540-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Markskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel 2023
Referensnummer: 23/87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar bland annat tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll
för utemiljöer inom B:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen