288576-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Konsulttjänster inom projektledning: informations- och cybersäkerhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom projektledning: informations- och cybersäkerhet
BeskrivningKonsulttjänster Projektledning inom informations- och cybersäkerhet enligt nedan beskrivning. Ramavtalsområdet avser projektledning och projektadministration inom informations- och cybersäkerhetsområdet. Projektledning för projekt med interna och/eller externa leveranser, som till exempel kan ha specifika mottagare, gälla nationellt eller vara del av internationella åtaganden. Projekt som projektleds kan avse produkt-, tjänst- eller verksamhetsutveckling och implementation av nya tjänster med höga krav på säkerhet och robusthet. I ramavtalsområdet ingår även övrigt arbete som kan kopplas till ramavtalsområdet, såsom framtagande av underlag inför beslut, analyser och rapporter. Dokumentet laddas upp med automatik "Hämta och bevaka denna upphandling" och därefter "Lämna anbud".
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127130:Lot:1
Optioner
Beskrivning av alternativenOption upp till max. 12 månader vid 2 st. tillfällen