28859-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Industrisanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Industrisanering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar saneringsrelaterade tjänster i Falu enerigs och Borlänge energis anläggningar. Arbete kommer ske parallellt på Beställarens olika anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104253:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42924720 Saneringsutrustning, 90920000 Sanering av anläggningar