288633-2016 - ResultatSverige-Sundbyberg: Underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av hissar, rulltrappor, portar etc.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sundbyberg.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Service och reparation av hissar, rulltrappor, portar och bommar.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50750000 Underhåll av hissar, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.