Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekvisitionsläkemedel 2021
Referensnummer: RS 2020-04001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser rekvisitionsläkemedel för VGR:s förvaltningar samt kommuner och privata vårdgivare, vilka VGR har avtal med samt betalningsansvar för.