288674-2016 - ResultatSverige-Falkenberg: Golvläggning och beläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhålls- och reparationstjänster golv.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falkenberg.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Golvarbeten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.