288711-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Bränsletransporter internt samt pelletstransporter t or Hedensbyn/Skelleftehamn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBränsletransporter internt samt pelletstransporter t or Hedensbyn/Skelleftehamn
BeskrivningInterna transporter av bränsle och råvara vid värmeverket på Hedensbyn samt transport av pellets till och från Hedensbyn och Skelleftehamn.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97722:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63712500 Fordonsvägning