288718-2023 - ResultatSverige-Sundbyberg: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssmedstjänster
Referensnummer: KFM 5594-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning
Kronofogdemyndigheten (Kronofogden) inbjuder till anbudsgivning avseende Låssmedstjänster i samband med exekutiva förrättningar. Upphandlingen avser hela Sverige. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
Alternativa anbud kommer att förkastas.
Kronofogden har för avsikt att teckna ett avtal per anbudsområde.
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs genom Öppet förfarande enligt 19 kap 5 § Lag (SFS 2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Upphandlingsförfarandet innebär att alla intresserade leverantörer får lämna anbud. Anbuden kommer att utvärderas utan föregående förhandling. Det är därför av yttersta vikt att samtliga efterfrågade uppgifter enligt detta upphandlingsdokument finns med i inlämnat anbud.Kronofogden ersätter inte anbudsgivare för kostnader i samband med upprättande av anbud eller deltagande i upphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen