28873-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Engångsartiklar för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper,basal hygien och engångsprodukter
Referensnummer: 18/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun avser att köpa: - Mjukpapper - Engångsartiklar, talrikar, glas, servetter, dukar. - Plåster och tvål
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta förfrågningsunderlag avseende mjukpapper, basal hygien och engångsprodukter.
Detta omfattas av följande produktområden:
Engångsartiklar såsom tallrikar, glas, servetter, dukar
Basal hygien: tvål, handske till städ, plåster.
Mjukpapper
Antalet beställande enheter är ca: 1000 stycken som beställer genom E-handel (Proceedo) och levereras via samordnad varudistribution (SVD)
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33141112 Plåster, 33700000 Hygienartiklar, 33711430 Engångsservetter, 33711900 Tvål, 33741000 Handvårdsprodukter, 33741200 Handkräm eller kroppslotion, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 33761000 Toalettpapper, 33762000 Pappersnäsdukar, 33764000 Pappersservetter, 33770000 Sanitetspapper, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39222120 Engångskoppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen