288746-2021 - ResultatSverige-Mora: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem bygglov, tillsyn och BAB
Referensnummer: 2021/00007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser avtal för ett modernt och verksamhetsanpassat system för Mora, Orsa och Älvdalens kommuners Stadsbyggnadsförvaltningar, Bygglovsenheter. Systemstödet ska hantera processerna för bygglov, tillsyn samt bostadsanpassning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen