288766-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Datainsamlings- och kollateringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Datainsamling av uppgifter som grund för framställan av register och statistik om ekonomiskt bistånd (EKB).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Datainsamling av uppgifter som ligger till som underlag till register och statistik över Register om ekonomiskt bistånd, EKB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.