288772-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Eldrivna rullstolar B5, C1, C2, C3 samt B och C klass högre brukarvikt
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEldrivna rullstolar B5, C1, C2, C3 samt B och C klass högre brukarvikt
BeskrivningEldrivna rullstolar för hela 7-klövern Klass B5 - 3-hjulig, för användare med ingen eller mindre sittproblematik. Klass C1 - för användare med viss sittproblematik. Klass C2 - 3-hjulig, för användare med ingen eller mindre sittproblematik. Klass C3 - 3-hjulig, för användare med viss sittproblematik, Klass B och C Tunga brukare.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88491:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193120 Rullstolar, 33193121 Motordrivna rullstolar