288791-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Diarieförings- och ärendehanteringssystem för styr- och stödverksamhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDiarieförings- och ärendehanteringssystem för styr- och stödverksamhet
BeskrivningUpphandlingen avser ett diarieförings- och ärendehanteringssystem till Migrationsverkets styrande och stödjande verksamhet.
Intern identifierare3.2.1-2024-4600
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDiarie- och dokumenthanteringssystem