Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten
Referensnummer: FV 2019-000061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45432100 Golvläggning och beläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser golvarbeten av karaktär underhållsåtgärder, hyresgästers tillvalsbeställningar och projekt.
Projekten är av enklare karaktär och kräver ej upprättande av arbetshandlingar, längre etableringar, eller samordning med andra entreprenörer. Arbetet omfattar allt arbete och alla tjänster som ingår till en fullt färdig och fungerande golv.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser Golvarbete i våra Fastighetsbestånd som finns inom Sundbybergs Stad.