288797-2021 - ResultatSverige-Örebro: Lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park- och lekplatsutrustning 2021
Referensnummer: Ks 175/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37535200 Lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av park- och lekplatsutrustning, utegym samt fallskydd åt upphandlande myndigheter i Örebro län.
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud till nedanstående upphandlande myndigheters (nedan kallad UM), behov av Park- och lekplatsutrustning 2021. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM finns att läsa på respektive UM:s hemsida.
Inköpssamverkan mellan UM innebär att upphandling sker gemensamt och att upphandlingsenheten i Örebro kommun leder upphandlingens genomförande, beslutar om tilldelning men att varje UM tecknar sina egna ramavtal.
Upphandlande myndighet
Organisationsnummer
Arbogabostäder AB
556824-8917
Arboga kommunalteknik AB
559210-6446
Kommunfastigheter i Arboga AB
556824-8925
Arboga kommun
212000-2122
Askersunds kommun
212000-1983
Degerfors kommun
212000-1934
Hallsbergs kommun
212000-1926
Karlskoga kommun
212000-1991
Kumla kommun
212000-1975
Kungsörs KommunTeknik AB
556455-0910
Lekeberg kommun
212000-2981
Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen
222000-1487
Storfors kommun
212000-1785
Västra Mälardalens Energi och Miljö AB
556668-3586
Örebro kommun
212000-1967