288800-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leasing av växter
Referensnummer: KSN-2021-00436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Växter till huvudsak stadshuset men övriga verksamheter och kommunala bolag ska också kunna använda avtalet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen