2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av konsultstöd för projektering och byggledning Torp kraftstation
Beskrivning: Naturvårdsverket inbjuder er att inkomma med anbud gällande offentlig upphandling av konsulttjänster avseende projekteringsledare och byggledare inför och under byggnation av ny damm samt rivning och avveckling av Torp vattenkraftstation och tillhörande damm. Naturvårdsverket har för avsikt att teckna Avtal med en (1) Leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128855:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71322400 Konstruktion av dammar, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad