288833-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utplanteringsväxter
Referensnummer: 2.3.1-959-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser leverans av uteplanteringsväxter under vår (penséer, narcisser övriga vårplantor), sommar (sommarblommor), höst (ljung och prydnadskål och övriga höstplantor) samt perenner inom Stockholms kyrkogårdsförvaltnings verksamhetsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121000 Trädgårdsväxter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen