2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av trafikstöd
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om konsulttjänster som trafikstöd till exploateringförvaltningen i pågående projekt. Trafikteknisk konsultation -Projektstöd • Trafiksäkerhets- och trafikregleringsfrågor / - åtgärder • Specialiststöd till projektör av VU/TA planer inför en överlämning till SMF • Trafiksamrådet - föredragande konsult på trafiksamrådet. Att förbereda och föredra ärenden på trafiksamrådet.
Intern identifierare: EXF-2024-00476
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000