See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Pensionsadministration och försäkringslösningar Dalslandskommunerna
Beskrivning: Upphandlande myndigheter inbjuder till anbudsgivning gällande skötsel av pensionsadministration och försäkringslösningar. Upphandlande myndigheter: 212000-1470 Bengtsfors kommun 212000-1413 Dals-Ed kommun 212000-1421 Färgelanda Kommun 212000-1488 Melleruds kommun 212000-1587 Åmåls kommun 222000-0877 Dalslands Miljö- & Energiförbund Välkommen med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97965:Lot:1