Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopieringspapper
Referensnummer: FS 2.1.2-460-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30197640 Självkopierande eller övrigt kopieringspapper
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå Universitet bjuder in ert företag att lämna anbud för ett ramavtal kopieringspapper och arkivbeständigt papper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30197640 Självkopierande eller övrigt kopieringspapper, 30197642 Kopieringspapper och elektrografiskt papper, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Beräknad avtalsvärde i upphandlingen kontorspapper är 2 000 000kr