Swedavia har behov av fordon som ska vara eldrivna samt konstruerade och avsedda för dragning av bagagevagnar respektive materialhantering inom flygplatsområde.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen