288956-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Kalorimetri Calorimetry
Referensnummer: 19/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av Kalorimetri
Upphandlingsavdelningen vid Region Stockholms Serviceförvaltning går ut med en RFI inför en upphandling av utrustning och förbrukningsmaterial för Kalorimetri.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Stockholm har för avsikt att starta upphandling inom området Kalorimetri. Inför denna upphandling önskar Region Stockholm få kännedom om de produkter och nyheter som finns på marknaden inom det aktuella upphandlingsområdet. Upphandlingen om fattar produkter för maskiner och förbrukning för Kalorimetri.