See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autoklaver
Beskrivning: Region Gotland och Visby lasarett upphandlar två (2) stycken Autoklaver till sterilcentralen med genomgående last samt en (1) styck autoklav till operation med in-och utlastning från en sida för omgående leverans samt option för en (1) styck Autoklaver med in-och utlastning från en sida för eventuell beställning senare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33191110 Autoklaver
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114381:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33191100 Steriliseringsapparat
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1st autoklav.