288963-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Varberg: Parkeringstjänster
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avläsning av registreringsskyltar i parkeringsanläggningar
Referensnummer: 18/19-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712400 Parkeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen har tidigare annonserats och avbrutits på grund av bristande konkurrens/ för högt anbudspris.
Upphandlingen omfattar VFAB:s behov av en lösning för avläsning av registreringsskyltar i parkeringsanläggningar, inklusive nödvändig infrastruktur och eventuellt löpande administration och underhåll. Ändringar och tillägg från föregående underlag är markerade med gult.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98351100 Bilparkeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen har tidigare annonserats och avbrutits på grund av bristande konkurrens/ för högt anbudspris.Upphandlingen omfattar VFAB:s behov av en lösning för avläsning av registreringsskyltar i parkeringsanläggningar, inklusive nödvändig infrastruktur och eventuellt löpande administration och underhåll. Ändringar och tillägg från föregående underlag är markerade med gult.