289002-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av bro – Färdigställande av ny bro över Skellefteälven
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärdigställande av ny bro över Skellefteälven
BeskrivningUpphandlingen avser entreprenaden att färdigställa en bro över Skelleteälven.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45221110 Byggnation av bro
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98015:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar