2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorietjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar laboratorietjänster, utöver de analyser kommunen gör internt, avseende vatten, avlopp, livsmedel, jord och badvatten.
Intern identifierare: KS 2023/1315
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
Ytterligare klassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71900000 Laboratorietjänster, 79311300 Undersökningsanalys, 85111820 Bakteriologisk analys, 85145000 Tjänster tillhandahållna av medicinska laboratorier, 90732900 Analys av mängden nitrat- och fosfatföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Laboratorietjänster