2. Förfarande
Förfarande
Titel: Diabetsartiklar 2026, SLL425
Beskrivning: Upphandling innefattar delområdena • Glukosmätare med tillhörande teststickor • Blodlansetter • Pennkanyler • Insulinsprutor samt teststickor till befintlig utrustning
Intern identifierare: FSN 2024-0112
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler, 33141900 Blodlansetter, 33615000 Diabetesmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000