289075-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Systemtekniker inom applikation, server och cloud
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSystemtekniker inom applikation, server och cloud
BeskrivningJönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende systemtekniker inom arbetsplats. Upphandlingen omfattar systemtekniker för kortare uppdrag inom applikation, server och cloud. Till det kommer inställelseavtal i händelse av större incidenter inom området. Upphandlingen syftar till att ge Beställaren möjlighet att avropa kortare arbeten i Beställarens driftmiljö samt avropa inom inställelseavtal vid akuta driftstörningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129706:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72226000 Konsulttjänster för leveranskontroll av systemprogram, 72246000 Konsulttjänster för system, 72266000 Programkonsulttjänster