289105-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Programvara och informationssystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital läkemedelssignering- Avesta kommun
Referensnummer: GNU 2022/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänst för digital läkemedelssignering av hälso- och sjukvårdsuppgifter.