289116-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Elektronisk materiel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandsmaterial Helsingenet Ovanåker
Referensnummer: 7783
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31711000 Elektronisk materiel
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande uttag av bredbandsmaterial för för utbyggnad av bredbandsnät.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31711000 Elektronisk materiel, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32560000 Fiberoptiska material, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 32562000 Optiska fiberkablar, 32562100 Fiberoptiska informationskablar, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen