Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI transporter av hjälpmedel till kommuner.
Referensnummer: 21RS6838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer inom kort att påbörja upphandling gällande transporter av hjälpmedel till kommuner. Innan upphandlingsarbetet påbörjas vill vi undersöka marknaden samt få svar som kan hjälpa oss utforma en ändamålsenlig upphandling på bästa sätt. Som ett led i detta arbete inbjuder vi er som leverantör av dessa produkter att inkomma med information om ert företag samt era tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60161000 Pakettransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen