Syftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarens behov av digital trygghetslarmsfunktion/ trygghetsskapande teknik inkl larmcentral för Hemtjänsten (c:a 350 st trygghetslarm).
Planerad avtalsstart är 1.1.2022 då nuvarande avtal löper ut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35121000 Säkerhetsmateriel, 35121700 Larmsystem, 79710000 Säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget avser leverans av nytt trygghetslarm till det särskilda boendet.