289167-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Sjukhusrehabilitering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI: Rehabilitering avseende övre och/eller nedre extremitetsskador
Referensnummer: HSN 2022-0237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111400 Sjukhusrehabilitering
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm går ut i en RFI i samband med förarbetet inför upphandlingen av rehabilitering för personer med extremitetsskador.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI avseende rehabiliteringstjänst