289170-2022 - PlaneringSverige-Vänersborg: Planering och genomförande av forskning och utveckling
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IRIS - Framtidens Datahantering vid Medicinsk Forskning i VGR
Referensnummer: RS 2022-02660
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
VGR saknar IT stöd för hantering av forskningsdata.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48461000 Programvara för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Framtidens Datahantering vid Medicinsk Forskning i VGR