289190-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Avfallshantering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering
Referensnummer: 20-04830
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket inbjuder ert företag att lämna anbud i upphandling av avfallshantering.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsföremål
Sjöfartsverket inbjuder ert företag att lämna anbud i upphandling av avfallshantering. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Objekt och fraktioner inklusive tömningsfrekvenser framgår av bilaga kartläggning av avfallsbehov. Ett flertal objekt, nedan listade, har gällande avtal och kommer ansluta sig efter avtalsslut.
Objekt
Adress
Avtalet avser
Sista dag för avtal:
Uppsägningstid
Kapellskär
Miljöskåp
10.8.2022
3 mån
Holmsund/Umeå
Okänt
1 mån
Karlsro, Norrköping
1 mån (ingen övrig bindningstid)
Höllviken
Elbur, batteribox
14.5.2022
Fgk Kapp
FgVn
Fg Lu, Kalix
SMA Maintenance
Säve Flygplatsväg 12
19.2.2022
HkpE Kristianstad
18.9.2022
HkpE Göteborg Säve
1.8.2022
HkpE Visby
10.4.2022
HkpE Umeå
Oklart
HkpE Norrtälje
28.12.2022
Norrköping Lithografen
Återvinning
15.9.2022