Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Utförande av gränsmarkering av skyddad natur i Skåne län
Referensnummer: 512-18081-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Skåne inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende gränsmarkering. Denna annons syftar till att få intresserade anbudsgivare att ansluta sig till Länsstyrelsens dynamiska inköpssystem för gränsmarkering. När Länsstyrelsen har konkreta uppdrag och kontraktsobjekt att erbjuda kommer dessa att avropas genom att underlaget skickas ut till alla deltagare i inköpssystemet för anbudsgivning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71355000 Mätningstjänster, 77211400 Trädfällning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen