289214-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler för kontor & offentlig miljö
Referensnummer: Ks 938/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud!
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns länsgemensamma upphandling av ramavtal för behov av Möbler och inredning till kontor och offentlig miljö för medverkande parter.
Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/
Vi ser fram emot ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 68 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Möbler för kontor
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39134000 Datormöbler, 39151000 Diverse möbler, 39151300 Modulmöbler, 39153000 Konferensmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område A - Kontor och arbete
Möbler för gemensam miljö
Del nr: 2
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 39100000 Möbler, 39130000 Kontorsmöbler, 39134000 Datormöbler, 39142000 Trädgårdsmöbler, 39143200 Matsalsmöbler, 39150000 Diverse möbler och utrustning, 39151000 Diverse möbler, 39151300 Modulmöbler, 39153000 Konferensmöbler, 39156000 Salongs- och receptionsmöbler, 39157000 Delar till möbler
Område B - Gemensam och offentligt miljö