Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljudutjämningssystem för klassrum
Referensnummer: Ks26 2022-85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ljudutjämningssystem för klassrum med tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 51310000 Installation av radio-, televisions-, ljud- och videoutrustning, 51313000 Installation av ljudutrustning, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ett ramavtal med vinnande leverantör.