289240-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Landvetter: Bränslen
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sustainable Aviation fuel
Referensnummer: UH-2023-139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Public purcurment regarding Sustainable Aviation fuel
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Sustainable Aviation Fuel of a minimum150 ton for delivery to Stockholm Arlanda Airport