See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Eldrivna rullstolar klass C1, C3 samt klass B och C högre brukarvikt
Beskrivning: Eldrivna rullstolar för hela 7-klövern - Klass C1 - för användare med viss sittproblematik. Klass C3 - 3-hjulig, för användare med viss sittproblematik, Klass B och C Tunga brukare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Eldrivna rullstolar klass C1
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105921:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193110 Invalidfordon, 33193120 Rullstolar, 33193121 Motordrivna rullstolar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Eldrivna rullstolar klass C3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105921:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Eldrivna rullstolar klass B och C högre brukarvikt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105921:Lot:3