Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleskoplastare samt motvikstruck (Delat anbud)
Referensnummer: UH-2023-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
FRA bjuder in till att lämna anbud i denna upphandling av nya (ej begagnade) teleskoplastare samt motviktstruck enligt upphandlingsdokumenten.
Anbud kan lämnas på varje del eller endast en del.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 030 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Teleskoplastare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 34950000 Bärande utrustning
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/07/2023
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Motvikstruck
Del nr: 2
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En motviktstruck enligt upphandlingsdokumenten