289309-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Uthyrning av lastbilar med förare
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadmaskintjänster
Referensnummer: KS 2021/00248
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60181000 Uthyrning av lastbilar med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inhyrning av fordon med personal. Fordonen är av typ lastbilar, kranbilar, lastmaskiner, grävlastare, trädplockning mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen