289326-2018 - ResultatSverige-Örebro: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler för kontor och offentlig miljö
Referensnummer: Ks 339/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på möbler för kontor och offentlig miljö för leverans till de upphandlande myndigheterna (se avsnitt 1.1.4).
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler, 39153000 Konferensmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande myndigheter och volymer
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr
Upphandlande myndighet
Volym i kr/år
212000-1983
Askersunds kommun
100 000 kr
212000-1934
Degerfors kommun
190 000 kr
212000-1926
Hallsbergs kommun
1 400 000 kr
212000-1942
Hällefors kommun
400 000 kr
212000-1991
Karlskoga kommun
2 500 000 kr
212000-1975
Kumla kommun
1 600 000 kr
222000-1487
Samhällsbyggnadsförbundet Bergslagen
75 000 kr
212000-1918
Laxå kommun
6 000 kr
212000-2981
Lekebergs kommun
150 000 kr
212000-2015
Lindesbergs kommun
212000-1959
Ljusnarsbergs kommun
212000-1785
Storfors kommun
30 000 kr
212000-1967
Örebro kommun
7 500 000 kr
21 20 00 - 2007
Nora kommun
Upphandlingens uppskattade värde: 15 600 000 SEK/år