28938-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – K0017.099 Besiktning- och smörjhall, Halmstad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelK0017.099 Besiktning- och smörjhall, Halmstad
BeskrivningNybyggnation av Besiktning, smörjhall, utbildningshall, spolhall och lektionssal. Ca 2000 m2 med rangeryta ca 2000 m2
Intern identifierare237/2026
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000