Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny extern webbsida
Referensnummer: 2019/0882-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
VafabMiljö Kommunalförbund har för avsikt att upphandla en ny extern Webbsida. Uppdraget omfattar även uppbyggnad, implementering, utvecklig samt drift och underhåll av köparens nya hemsida i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72400000 Internettjänster, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen