28939-2020 - ResultatSverige-Visby: Energi och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Energikonsult
Referensnummer: 19/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314000 Energi och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Gotlandshem inbjuder till anbudsgivning gällande ramavtal för ENERGIKONSULT för vårt fastighetsbestånd
I enlighet med detta upphandlingsdokument.
Energikonsultens uppdrag är:
• Energiinventering inkluderat förprojektering
• Detaljprojektering av beslutade energieffektiviseringsåtgärder
• Genomförande av beslutade energieffektiviseringsåtgärder
Välkommen att lämna anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71314300 Konsulttjänster för energibesparing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen