See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal reservkraftaggregat och tillbehör
Beskrivning: Ramavtalet omfattar reservkraftaggregat med tillbehör till bland annat kommunerna Avesta, Borlänge, Hedemora, Falun, Gagnef, Säter, Ludvika samt Räddningstjänst Dala Mitt, Västerbergslagens utbildningscentrum, Södra Dalarnas räddningsjänstförbund och bolaget WBAB med flera. Samtliga avropberättigade finns uppräknade i avtalsvillkoren. Fränst flaggas behov av mobila reservkraftsaggregat men även fasta aggregat kan behövas på sikt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93067:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem